زندگی: مرجع سفر و گردشگری. با شادی سفر کنید! بلیط هواپیما

منو

هنگام باطل شدن پرواز باید چکار کرد؟

زودتر از ساعت پرواز به فرودگاه مراجعه می کنید و منتظر پرواز می مانید.بعد از گذشت زمانی متوجه می شوید که پروازتان بنا به دلایلی کنسل شده است.حال باید چکار کنید؟

۱٫تعریف لغو
لغو در قرارداد هر یک از خطوط هوایی می تواند معنی متفاوتی داشته باشد. پس باید هنگام امضاء قرارداد آنرا به خوبی مطالعه کنید.

۲٫بازپرداختیک سیاست تقریبا جهانی است که  صرف نظر از علت، هرگاه پرواز لغو شود، خط هوایی ملزم به پرداخت ارزش کامل بلیط شماست. باز پرداخت نیز به همان صورتی که خرید انجام شده است، پرداخت می شود.

۳٫صندلی در دسترس بعدیسیاست اکثر خطوط هوایی هنگام لغو پرواز این است که در پرواز بعدی در دسترس بدون پرداخت هزینه ای اضافی، یک صندلی به شما بدهند. این پرواز می تواند یک پرواز جایگزین باشد. اگر برای سفر عجله دارید، سریع تر برای دریافت صندلی جایگزین اقدام کنید زیرا ممکن است در پرواز بعدی صندلی های خالی محدودی وجود داشته باشد. برخی از خطوط نیز راههای جایگزین زمینی را پیشنهاد می دهند که همه ی کارها طبق نظر شما انجام خواهد گرفت.

۴٫دلایل لغو
به طور کلی لغو پرواز توسط خطوط هوایی دارای دلایل اجباری است، مانند: شرایط بد آب و هوایی، نا آرامی و شورش، جنگ، اعتصاب، توقف کار، تحریم، و یا هر گونه اختلاف های صنفی دیگر؛ مقررات دولت، کمبود نیروی کار، سوخت، و یا امکانات. البته هنگام لغو و بازگشت شما به هتل، شرکت هواپیمایی باید هزینه های مربوط به شما را متحمل شود.

نکته : تمامی بندهای قرارداد را به خوبی مطالعه کنید تا در صورت لغو پرواز دچار مشکل نشوید و بتوانید به راحتی از تمامی حق و حقوق خود استفاده کنید.

دسته :  مقالات هواپیمایی

دیدگاه ها